Мансардний поверх — дизайн сучасного будинку

Estimated read time 1 min read

Мансардний поверх — це простір, що знаходиться під дахом будинку, зазвичай на останньому поверсі. У нас мансарда найчастіше є місцем, де зберігається різний непотріб чи просто надто громіздкі речі. Але це чудове місце, щоб облаштувати спальню, ванну, дитячу кімнату чи кабінет. У цій статті ми поговоримо про популярні дизайни мансард та детальніше розповімо про те, як облаштувати мансарду під житловий простір.

 

Мансардний поверх
Мансардний поверх — дизайн сучасного будинку 1

 

Мансарди — види та конструкції

 

Ремонт мансардного поверху потребує чимало зусиль, але так само важливою є підготовка до нього. Аби ваша кімната під дахом була красивою та практичною, перед ремонтом варто визначитись із видом мансарди у вашому будинку. Мансарди можна розрізняти за типом конструкції даху. Поговорімо про основні з них.

Односхилий дах. Маючи такий вид даху, мансардний поверх буде мати лише одну похилу стіну (найчастіше 35-45 градусів). Такий дах дозволить більш оригінально оформити кімнату, адже простір в ній візуально більший, ніж у випадку із двома похилими стінами. Проте варто пам’ятати, що на таку конструкцію йде велике навантаження при опадах. 

 

Мансардний поверх конструкція
Мансардний поверх — дизайн сучасного будинку 2

 

Двосхилий дах. Мансардний будинок із такою конструкцією є найпоширенішим. Такий дах має дві похилі стіни під кутом 30-60 градусів. Стіни можуть бути симетричними або асиметричними. Такий дах здатен зменшувати навантаження на опорні стіни. Конструкція двосхилого даху є стійкою до опадів та вітру. 

Вальмовий або чотирисхилий дах. Завдяки такому типу даху, ваша кімната буде дуже просторою. Також такий дах є найстійкішим до опадів, але оскільки мансардний поверх досить великий, його потрібно буде дуже добре утеплювати та обігрівати. 

Крім цього, іноді реалізують такі конструкції дахів як шатровий, багатощипцевий та купольний

 

Варіанти дизайнерського оформлення мансард

 

Важливу роль для комфорту та естетичного вигляду грає дизайн мансард. Завдяки вдало підібраному дизайну можна візуально збільшити простір, зробити його унікальним та затишним. І навпаки, коли стиль приміщення був підібраний неправильно, кімната може стати надто малою, незручною або ж просто нудною.

 

Мансардна кімната
Мансардний поверх — дизайн сучасного будинку 3

 

Отже, перше, що потрібно знати — для оздоблення мансарди краще вибирати світлі кольори, оскільки часто там досить мало природного світла. Також, на відміну від темних кольорів, світлі здатні візуально збільшити кімнату. 

Дизайн мансардного поверху невеликих розмірів дуже важливий. У таких випадках не варто розміщати там велику кількість меблів. А для великої мансарди чудовим рішенням стане зонування простору.  

Дизайн другого поверху під дахом може бути в таких стилях як:

  • Лофт. Інтер’єр у стилі лофт є дуже поширеним рішенням для мансард. Промисловий романтизм на мансарді можна створити завдяки цегляній кладці, необробленим бетонним стінам, відкритих труб та балок. Для лофту характерні коричневі, білі, сірі та теракотові кольори. В декорі таких приміщень можна використовувати різні антикварні речі та навіть дорожні знаки. 
  • Прованс. Стиль прованс здатен створити милу та затишну атмосферу, яка нагадуватиме французький провінційний будинок. Мансардний поверх дизайн якого опирається на прованс може мати дерев’яні меблі під старовину, рослинні орнаменти, текстиль з рюшами тощо. Кольорова гама дозволяє використання ніжних пастельних та світлих відтінків.
  • Скандинавський стиль. Невелика мансарда в такому стилі стане гарним рішенням, оскільки скандинавський стиль славиться своєю функціональністю, комфортом та світлими тонами. Для створення особливої атмосфери можна застосувати цегляну кладку або деревину світлих кольорів. 

 

Спальня на мансардному поверсі
Мансардний поверх — дизайн сучасного будинку 4

 

  • Шале. Цей стиль стане в пригоді справжнім поціновувачам затишку та комфорту. Для шале характерне використання деревини в обробці стін, стелі та підлоги. Також будинок з мансардним поверхом у стилі шале може мати камін, дерев’яні меблі, теплі пледи та килими, які додаватимуть житлу теплоти та затишку. 
  • Класика. Класичний стиль радимо обирати лише тоді, коли мансарда має достатньо багато простору. Для такого стилю характерні великі меблі з різьбленими деталями, важкі тканини, розкішні люстри та декор насичений антикварними речами.

 

Спальня на мансардному поверсі 

 

Перш ніж облаштовувати спальню на мансардному поверсі потрібно звернути увагу на декілька факторів:

  1. Розмір приміщення. Переконайтесь, що кут нахилу даху дає змогу розмістити на мансардному поверсі усі необхідні вам меблі. 
  2. Світло. Важливу роль для вашої майбутньої кімнати буде грати освітлення. Часто мансарди можуть бути надто темними, а тому варто обирати вікна, що пропускатимуть якомога більше світла (панорамні). Також радимо подбати про якісне штучне освітлення. 
  3. Вентиляція. Переконайтесь, що мансардний поверх добре вентилюється.
  4. Ізоляція. Для того, щоб в кімнаті зберігалась комфортна температура круглий рік, варто подбати про ізоляцію мансарди. 

 

Кімната на мансарді
Мансардний поверх — дизайн сучасного будинку 5

 

Обираючи меблі для вашої мансарди варто заздалегідь визначитись із місцем їх розташування. Наприклад ліжко можна розмістити в частині з найнижчою стелею або під вікном, але тоді краще подбати про жалюзі чи штори, щоб ранкове світло не заважало вашому сну. А шафи та комоди будуть зручними у використанні, якщо розмістити їх у місцях, де стеля найвища. 

Оскільки мансарда має похилі стіни, варто враховувати, що вони можуть створювати психологічний дискомфорт. З цим допоможуть справитись світлі стіни, адже темні будуть створювати ще більший дискомфорт та ефект тиску. 

Продумайте, в яких зонах спальні вам потрібне хороше освітлення та подбайте про додаткові джерела світла. Наприклад у центрі мансарди можна розмістити люстру, а з обох боків ліжка — бра. Якщо спальня передбачає наявність зони для читання, вишивання тощо, то варто придбати торшер або, за можливості, прикріпити над цією зоною люстру-підвіс. Також добре освітленими мають бути сходи на мансардний поверх.

 

Спальня на мансардному поверсі
Мансардний поверх — дизайн сучасного будинку 6

 

Щоб створити додатковий затишок в спальні на мансардному поверсі продумайте декор для неї. Використовуйте картини, дзеркала, подушки, ковдри та килими, які поєднуватимуться із загальним стилем спальні. Для більшого комфорту, радимо обирати текстиль із бавовни, льону та шовку. 

Вас може зацікавити

Вибір постільної білизни

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours