Як підключити систему Розумний дім

Estimated read time 1 min read

Коли в кінці 2019 року Київ та весь світ сколихнула пандемія Covid-19 і люди застрягли на карантині, продажі розумної техніки зросли на 4,5%. Такі дані отримали американські соціологи під час опитування та проведення аналізу покупок споживачів. Сьогодні нікого не здивуєш роботом-пилососом, розумною кавоваркою чи колонкою з голосовим керуванням. Технології крокують вперед, і зараз ми маємо цілі «розумні» будинки. Що це за система, навіщо вона потрібна та як працює — розказуємо у статті.    

 

Система розумний дім для заміського будинку
Як підключити систему Розумний дім 1

 

Що таке система Розумний дім

 

Розумний дім (Smart Home) — це автоматична система, що здатна керувати всіма пристроями в будинку, що об’єднані спільним програмним забезпеченням. Унікальність розумного дому полягає в здатності програми самостійно керувати процесами будинку за заданим сценарієм, та приймати рішення без участі людини. Якщо вам треба виконати певну дію, то віддати наказ системі можна за допомогою пульта ДК, телефона або голосової команди. 

Уявіть, що ви прокидаєтеся від сигналу будильника, а на вас вже чекають свіжі тости та ароматна кава, і ранкова рутина супроводжується спокійною музикою. Після зборів ви виходите з дому, а розумна система вмикає техніку для прибирання та ставить будинок на сигналізацію. Слідкувати за всіма процесами ви можете через гаджети за допомогою відеокамер що розташовані по всьому периметру будинку чи квартири.   

Як і будь-яка програма, система Розумного дому має переваги та недоліки.

 

Плюси Мінуси
– аудіо та відео контроль процесів, що відбуваються вдома;
– автоматизація роботи побутової техніки;
– контроль за комунікаціями: газ, вода, електропостачання;
– вчасне виявлення та повідомлення про аварійні ситуації.
– висока ціна на таке обладнання та програмне забезпечення;
– обслуговування, адже у випадку несправності знайти спеціаліста для налаштування сьогодні важко;
– встановлення системи робиться лише під час ремонту.

 

Далі поговоримо про те, як саме програма керує домом та розглянемо детальніше її функції.  

 

Будова та функції технології smart house

 

Щоб система Розумного дому почала працювати, потрібно купити, встановити і налаштувати набір обладнання. Комплект устаткування може відрізнятися в залежності від моделі системи. Але будь-який smarthome має стандартні складові:

  1. Контролер – це мозок всієї системи. Коли ви даєте команду, спочатку вона потрапляє до цього хабу, обробляється та передається приладу, який виконуватиме дію. Контролер є центром керування всіх пристроїв системи Розумний дім та дає можливість дистанційного доступу до них. Він роздає команди і збирає інформацію з датчиків для контролю за будинком.
  2. Пристрій керування. Ви можете віддавати команди контролеру за допомогою настінної панелі, через додаток в гаджеті, пульта дистанційного керування, з комп’ютера через спеціальне ПЗ та через голосового помічника. Пристроїв для керування може бути декілька для вашої зручності.
  3. Датчики – вони необхідні для прийняття сигналу з навколишнього середовища та реакції системи на ситуацію, що склалася. Ці маленькі пристрої слідкують за обстановкою в будинку, запускають запрограмовані процеси та відправляють сповіщення.
  4. Актуатори – остання обов’язкова складова технології смарт хаус. Вони отримують вказівки від командного центру та виконують їх. Це розумні розетки, камери, димери та вимикачі, сигналізації тощо. До актуаторів підключається побутова техніка, яка працює коли пристрій отримує сигнал від контролера.

 

Керування smart house за допомогою настінної панелі
Як підключити систему Розумний дім 2

 

За допомогою переліченого комплекту обладнання система Розумний будинок виконуватиме задані сценарії. Де розмістити кожен з пристроїв, та які команди дозволити для виконання ви вирішуєте самостійно. Технологія smart house здійснює наступні дії:

  • дає можливість дистанційно контролювати та керувати порядком в домі;
  • розумний дім управляє системою безпеки будинку та в разі необхідності викличе охорону. Сюди також входить регулювання доступу всередину помешкання, контроль відеоспостереження біля квартири чи дому, моніторинг датчиків протікання труб, витоку газу, пожежної сигналізації, датчиків руху, освітлення, диму, відкриття вікон, температури і т.д.;  
  • регулює освітлення всередині та зовні дому;
  • налаштовує клімат в будинку, роботу побутової техніки, мультимедіа та ін.
  • заощаджує електрику, вимикаючи розумне освітлення та техніку що не експлуатується.          

 

Можна скласти один сценарій та під’єднати до нього кілька пристроїв, які активуватимуться натисканням однієї кнопки. Тепер розкажемо вам як підключити та налаштувати Розумний дім.

 

Підключення Smart home в квартирі та будинку       

 

Одними з провідних компаній, які займаються розробкою та впровадженням технологій для Розумного дому є бренд Xiaomi та Аякс, що виготовляє охоронні системи. Також смарт дім можна зібрати власноруч з програмним забезпеченням та обладнанням від Arduino. Вибирайте в залежності від ціни та функціоналу. Адже незалежного від того чи у вас аякс система розумного будинку, xiaomi smart home чи будь-який інший бренд, установка їх систем буде ідентична, тому що вони мають однакову місію. Ось стандартна інструкція, щоб налаштувати систему смарт дому:

  1. Підключити до мережі контролер.
  2. Встановити датчики на труби, двері, вікна та в інших необхідних місцях, увімкнути в мережу актуатори та під’єднати до них техніку.
  3. Перевірити за допомогою програми на гандежі, чи виявляють всі елементи системи один одного.

 

Датчик та камера для системи смарт дім
Як підключити систему Розумний дім 3

 

Компоненти smart home можуть поєднуватися дротовим або бездротовим зв’язком. Перший є більш надійним, адже ризик збоїв мінімальний, але треба прокласти багато проводів. Другий варіант простіший в налаштуванні та дає можливість дистанційного керування через Wi-Fi, Bluetooth чи інші канали зв’язку. Також два способи встановлення можна поєднувати для надійності.    

Після налаштувань Розумний будинок виконуватиме задані сценарії, а також реагуватиме на локальні команди, дані за допомогою одного з пристроїв керування. 

 

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours