Дизайн кухні-студії – визначення та тенденції

Estimated read time 1 min read

Наші предки готували їжу на відкритому вогнищі, у стародавніх єгиптян були переносні глиняні печі. У заможних римлян кухня знаходилася в підвалі і не мала вентиляції. Звичайні жителі Риму не могли собі дозволити окремого приміщення, тож їжу готували посеред помешкання. Саме такий вигляд простору для приготування страв можна вважати прототипом сучасної кухні-студії. Тож поговоримо про її особливості та напрямки розвитку.  

 

Кухня-студія у світлих тонах
Дизайн кухні-студії – визначення та тенденції 1

 

Характеристики кухні-студії

 

Кухня-студія – це приміщення для приготування їжі, яке з’єднується із суміжною кімнатою шляхом знесення стіни. Це дає можливість збільшити кімнату, щоб готувати і споживати страви було зручніше. Подібні маніпуляції потребують узгодження перепланування з профільними організаціями, які мають дати дозвіл на проведення робіт. Адже зносити стіни на власний розсуд в багатоквартирному будинку небезпечно для жителів.

Планування кухні-студії – відповідальний процес, на якому треба все ретельно зважити.

 

Переваги Недоліки
– розширення кухні та оптимізація простору;
– покращення освітлення завдяки вікнам в сусідній кімнаті;
– велика та зручна їдальня.
– поширення запахів з кухні, бо навіть потужна витяжка не завжди здатна впоратися із сильними ароматами;
– якщо кухня з’єднується з єдиною кімнатою в помешканні, і там проживає більше однієї людини – неможливо усамітнитися при потребі. Це ж стосується і шуму побутової техніки, якого неможливо буде уникнути;
– якщо в домі є маленькі діти, то закрити від них кухню не вийде, треба пильно стежити за малечею;
– після приготування страв треба одразу прибирати на кухні, щоб не створювати дисбалансу між охайною кімнатою та безладом в зоні приготування страв.

 

Коли аналіз проведено та визначений пріоритет на користь кухні-студії – переходимо до дизайну інтер’єру цієї кімнати.  

Кухня-студія в стилі хай-тек
Дизайн кухні-студії – визначення та тенденції 2

 

Сучасний дизайн кухні-студії

 

Коли кухня з’єднана з кімнатою, має бути баланс між кольорами, декором, меблями та технікою. Створити планування можна як власноруч, так і звернувшись до дизайнера. Спеціаліст розкаже вам про тренди в ремонті кухні, а також врахує технічні моменти. Щоб спілкування з майстром було плідним, пропонуємо ознайомитися із сучасними дизайнами кухонь-студій.

  1. Лофт – передбачає максимум вільного простору, високу стелю, ефект голих стін та підлоги з мінімальним оздобленням. Багато металу, здебільшого темні кольори, велика кількість природного та штучного світла. Кухня має нагадувати облаштований гараж чи цех старого підприємства.
  2. Сучасний стиль або хай-тек передбачає лаконічність та стриманість в дизайні. Нейтральні кольори, велика кількість сучасної техніки, яка має добре інтегруватися в простір, прості та елегантні меблі. Цей напрямок передбачає використання натуральних матеріалів та мінімум текстилю.  
  3. Скандинавський – ще один популярний стиль для кухні-студії. Він поєднує в собі холодні світлі відтінки та натуральну сировину для оздоблення простору. Також на кухні мають бути високі вікна, мінімум тканин та меблів, а також рослини. 

Ці стилі самодостатні та елегантні, але клієнт може підлаштувати їх під себе, додавши чи вилучивши певні елементи. Адже головною особливістю сучасних кухонь-студій є не тільки гарний вигляд, а й комфорт та функціональність.         

 

Поради для ремонту кухні-студії

 

Деякі люди вважають, що ремонт на кухні раз в 30 років – норма. Навіщо витрачати гроші, коли ще старий стіл не стерся і байдуже, що все приладдя не вміщається в кухонний гарнітур. Для оптимізації простору та використання сучасних технологій заради власного комфорту треба проводити ремонт на кухні раз на 10 років. Ось декілька порад для успішного апгрейду зони:

  1. оптимізуйте простір, прибравши зайві елементи;
  2. замініть усі поверхні, що піддаються інтенсивній експлуатації;
  3. встановіть сучасну техніку, яка допоможе у приготуванні їжі;
  4. перевірте стан усіх комунікацій та мереж, за потреби замініть їх;
  5. продумайте систему зберігання кухонного приладдя з урахуванням появи нових аксесуарів.

 

Ці прості поради допоможуть вам не розгубитися та стати на правильний шлях під час планування. Погляньте, як сучасний ремонт кухні-студії здатен змінити її.

 

Сучасна кухня-студія
Дизайн кухні-студії – визначення та тенденції 3

 

Поради зі стилізації кухні та нові тенденції в дизайні

 

Під час розробки проєкту дизайну кухні-студії самостійно або з дизайнером, важливо сконцентруватися на деталях майбутнього стилю кімнати. Пропонуємо поради, які допоможуть у стилізації вашої кухні:

  • не загромаджуйте місце, сучасні дизайни люблять простір;
  • замість стандартних шаф можна використати стелажі для розміщення приладдя;
  • встановіть скляні поверхні там, де це доречно;
  • щоб візуально не обтяжувати кухню, при комбінації кольорів використовуйте темні знизу, а світліші зверху;
  • якщо бюджет дозволяє, встановіть стільниці з граніту або керамограніту. Вони не лише практичні, але й мають стильний і благородний вигляд.

 

Дизайн кухні-студії
Дизайн кухні-студії – визначення та тенденції 4

 

Не забудьте про освітлення. Якщо в кімнаті відсутні або маленькі вікна, встановіть більше світильників, щоб створити на кухні затишок. До того ж потужне освітлення допоможе дизайнеру зробити гарні та естетичні фотографії для свого портфоліо, де буде видно всі деталі роботи.  

Щороку стилі для кухні-студії змінюються та вдосконалюються. Люди частіше надають перевагу простоті, стриманості, прямим лініям і правильній геометрії. Та поряд із цим в моду повертається класика, але вже з елементами модерну. Кожному дизайнеру необхідно мати портфоліо з якісними фотографіями своїх робіт в різних стилях, щоб демонструвати їх потенційним клієнтам. Адже на слово навряд чи повірять, а фото з телефона не передасть масштаб проєкту, деталі та унікальність кожної кухні. 

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours