Корисні поради щодо вибору кухні

Estimated read time 1 min read

Кухня є досить важливою частиною нашого дому. Це місце, де ми збираємося з родиною за обідом, готуємо для коханих сніданки, проводимо час із гостями й т.д. Тому вибір кухонного гарнітура — відповідальна справа. У цій статті ми розповімо як вибрати кухню, аби вона була практичною та радувала ваше око щодня.

 

сучасна кухня
Корисні поради щодо вибору кухні 1

Як правильно вибрати кухню

Кухня — це місце, яке має бути максимально комфортним та зручним у використанні. Й існує багато нюансів, на які потрібно звертати увагу, аби зробити кухню саме такою. Отож, поговоримо про те, як вибирати кухню, щоб вона була практичною та красивою. І для початку потрібно розібратись із розміром вашої кухні.

Розмір кухні

Для того, щоб вдало підібрати кухонні меблі, спочатку потрібно провести певні заміри. Часто, люди вимірюють усе самостійно, проте краще залишити цю роботу для професіоналів (замірників).

Якщо ж ви наважились проводити заміри самостійно, то для коректного результату, вам знадобляться такі прилади: рулетка, лазер або лазерна указка, аби виміряти кривину стін, а також листок та ручка, куди ви запишете результати виміру.

Вам потрібно виміряти довжину та висоту стін, величину кутів, дистанції між підвіконнями та підлогою тощо. Також, якщо на кухні уже є техніка, яку ви не плануєте замінювати, потрібно виміряти і її розміри.

мінімалістична кухня
Корисні поради щодо вибору кухні 2

Якщо у кімнаті достатньо високі стелі, то ви можете самостійно визначитись із висотою, на якій будуть розміщуватись шафки, але не забувайте, що це на пряму впливає на висоту вашої робочої поверхні. Також переконайтесь, що вам легко буде дістатись до верхніх поличок майбутніх шафок.

Залежно від розмірів вашого приміщення під кухню, різні моделі кухонь можуть мати довжину від 100 до 380 сантиметрів. Замовити кухню можна, як в готовому вигляді, так і на індивідуальне замовлення.

Комплектація кухні

Тепер поговорімо про те, що має входити до готової кухні. Комплектація кухні може містити:

  1. Підлогові та/або підвісні секції. Підлогові шафки є більш місткими та міцними, адже вони передбачені для зберігання великих кухонних предметів. Також на підлогових шафках розміщується стільниця. Підвісні шафки є легшими та меншими.
  2. Барна стійка. Ідеальний варіант для маленьких кухонь, адже вона легко заміняє громіздкий обідній стіл. Також вона може служити додатковою робочою поверхнею та місцем для зберігання келихів тощо.
  3. Доводчики — пристрій, який відповідає за плавне закриття дверей та шухляд.
  4. Петлі-кліпси — елементи, які дозволяють знімати фасад та повертати їх.
  5. Антикрапельний жолоб — полімерна стрічка, призначення якої захищати стільницю від вологи.
  6. Сушарки для посуду — підвісні кошики, в яких зберігається посуд.
  7. Пристінковий плінтус. Функція такого плінтуса — захист стиків між стільницею та стіною від вологи та бруду.
кухонна шухляда всередині
Корисні поради щодо вибору кухні 3

Який матеріал краще для кухні

💡 Неправильно підібраний матеріал для кухні може зіграти вирішальну роль для вас і вже через декілька років вам доведеться повністю замінювати весь гарнітур. Тому, перш ніж купити кухню, варто розібратись із тим який матеріал краще для кухонного гарнітура.

Корпус кухні

Кухонний корпус може виготовлятися із таких матеріалів як:

  • Дерево. Непоганий та красивий варіант для кухні, проте дорогий та недостатньо стійкий до вологи та іншого впливу. Внаслідок цього дерев’яна кухня може деформуватись;
  • ДСП. Найдешевший, але при цьому шкідливий для здоров’я матеріал, який до того ж абсолютно не стійкий до вологи;
  • МДФ. Міцний, стійкий до впливу та безпечний для здоров’я матеріал. Серед мінусів — висока ціна;
  • Мультиплекс. Цей матеріал з тонких шарів дерева є стійким до вологи, красивим та екологічним. Проте, мультиплекс — досить дорогий варіант.

Фасад кухні

Матеріали фасадів кухні грають важливу роль, адже саме фасад відповідає за зовнішній вигляд вашої кухні. Також він чи не найбільше страждає від впливу вологи, жиру і т.д. Тому тут краще надати перевагу якісним та легким у догляді матеріалам.

Наприклад вдалим рішенням буде фасад із МДФ. Це не дешевий варіант, проте він стійкий до запахів, вологи, а також екологічний та довговічний. Для такого матеріалу можна обрати не одне покриття, завдяки чому є досить широкий вибір фасадів з різними фактурами та кольорами (пофарбований, дерев’яний, покритий плівкою, пластиком, акрилом тощо).

Обираючи матеріал облицювання варто враховувати, що догляд за глянцевими покриттями набагато важчий від догляду за матовими. А темні кольори здатні візуально зменшити кухню, коли світлі навпаки — зроблять простір більшим.

Який обрати стиль для кухні

Не менш важливим питанням є те, яку вибрати кухню, аби вона ідеально вписувалась у загальний інтер’єр дому або мала свій власний стиль. Розповідаємо про найпопулярніші інтер’єри кухонь.

Модерн

Для цього стилю притаманні мінімалізм та практичність. Кухня в стилі модерн має бути лаконічною. Найчастіше фасади такої кухні глянцеві чи дерев’яні. Фартух кухні зазвичай скляний, а стільниці кам’яні.

кухня в стилі модерн
Корисні поради щодо вибору кухні 4

Кольорова гамма стилю модерн може бути різною. Доречним буде використання чорно-білих кольорів із яскравими акцентами.

Скандинавський стиль

Популярний мінімалістичний стиль, який захоплює своєю простотою та функціональністю. Найчастіше для приміщень в скандинавському стилі обирають білі кольори. Вітаються глянцеві та дзеркальні поверхні, адже головною рисою цього стилю є багато світла.

Кухонні меблі в скандинавському стилі можуть бути дерев’яними. Також гарно цей стиль доповнюють такі матеріали як скло, кераміка, метал чи навіть пластик.

Кантрі стиль

Кантрі стиль втілює у собі всі переваги сільського будиночка — затишок, натуральні матеріали, простота та практичність. Для такого стилю притаманне використання теплих пастельних відтінків, а також усіх відтінків коричневого.

кухня в стилі кантрі
Корисні поради щодо вибору кухні 5

Ідеальним рішенням стануть кухонні меблі із дерева, кам’яна стільниця та цікава фурнітура. Доповнити інтер’єр можна елементами з кераміки та текстилю — вишиті серветки, скатертина, статуетки, глечики тощо. Проте тут важливо не перегнути палицю із декором.

 

You May Also Like

More From Author