Безпечне та енергоефективне освітлення під’їзних шляхів на подвір’ї

Estimated read time 1 min read

Коли ви втомлені повертаєтесь додому в передчутті релаксуючого вечора, добре освітлене подвір’я – перше, що зустрічає і закладає підмурки гарного відпочинку. Ви залишаєте свій автомобіль і, неспішно чимчикуючи до оселі, можете насолоджуватися красивою та стильною присадибною ділянкою. Але освітлення подвір’я служить не лише цій меті. Правильна його організація, у темну пору доби, забезпечує не лише належні умови освітлення, але й безпекову складову.

вуличні світильники
Безпечне та енергоефективне освітлення під’їзних шляхів на подвір’ї 1

Чому важливе правильне освітлення в’їзду до гаража?

Незалежно від того, їдете ви на роботу, відвозите дітей до школи, відправляєтесь ввечері в кінотеатр або до ресторану, вирушаєте у відпустку або гуляєте містом у вихідні – ви переважно користуєтесь автомобілем, щоразу знову і знову маневруючи на в’їзді до гаража або у дворі.

Літні місяці дарують можливість повертатися зазвичай ще по світлому. Проте, інші місяці року позбавляють такої зручної можливості, тож забезпечення ефективного освітлення під’їзних шляхів стає пріоритетною задачею.

Неможливість правильно орієнтуватися на власному подвір’ї несе в собі значний ризик нещасних випадків. Цілком вірогідно у темряві не помітити бордюр, клумбу, шматок стіни, частину фасаду або габарити в’їзду до гаража. Особливо ввечері, коли ви ще знаходитесь в тонусі, обтяжені накопиченими за день проблемами та заклопотані безліччю питань і думок. Тому паркування автомобіля в гаражі або на під’їзді повинне бути останнім, про що вам слід турбуватися, повертаючись додому.

Вуличне освітлення під’їзних шляхів на вашому подвір’ї можна легко покращити. Для цього існують різноманітні технології та типи світильників. Залежно від конкретної ситуації можна вибрати відповідну їх конструкцію та місце встановлення. Тут мають поєднуватися дві складові – їх ефективність та зовнішній вигляд. Встановлюючи  ліхтарі, серед іншого, важливо стежити за тим, щоб уникати відблисків, які можуть засліпити водія, збільшуючи ризик аварії. Розглянемо основні типи світильників, що стануть в нагоді для освітлення вашого подвір’я.

Типи світильників для освітлення під’їзних шляхів на подвір’ї

Точкові фасадні світильники встановлюються на стіні будинку та забезпечують широке освітлення входу у двір. Оскільки це більш практичний варіант освітлення, який не обов’язково сприяє декоративному освітленню, рекомендується  використовувати світильники з датчиками руху, щоб світло вмикалося лише тоді, коли це необхідно.

Наземні садові ліхтарі встановлюються на межі кордону внутрішнього дворика або уздовж доріжок та шляхів. Вони слугують крім об’єкта екстер’єру, ще й елементом системи безпеки. Вони випромінюють світло на невеликій площі ближче до землі, для чого потрібно застосовувати декілька світильників, встановлених на однаковій відстані один від одного. Низька висота їх розташування дозволяє уникати небажаних відблисків.

Грунтові вуличні світлодіодні світильники полегшують орієнтацію на подвір’ї та виглядають як справжня злітно-посадкова смуга аеропорту. Водій також може чітко бачити контури під’їзних шляхів у дворі й на під’їзді до гаража. Такі світильники доречно встановлювати симетрично з рівними проміжками.

Настінні світильники виглядають не тільки надзвичайно стильно, вони також підсвічують фасад будівлі візуально разючим світлом. Це також робить його чітко помітним у темряві. Настінні світильники, прикріплені ліворуч та праворуч від входу в гараж, можуть чітко виділити габарити в’їзної частини, що зменшує ризик зіткнення.

Наземні садові ліхтарі
Безпечне та енергоефективне освітлення під’їзних шляхів на подвір’ї 2

Чому датчики руху ефективні для освітлення під’їзної дороги?

Застосування датчиків руху дозволяє вмикатися освітленню на під’їзній дорозі лише тоді, коли це дійсно потрібно. Це означає, що при наближенні транспортного засобу або людини, датчик спрацьовує та надає сигнал на включення світла. Використовуються інфрачервоні датчики, які реєструють зміну джерел тепла у своєрідній сітці. До речі, інфрачервоний датчик не вимірює відстані. Як результат, фронтальні підходи можуть бути розпізнані пізніше, ніж бічні рухи.

Використання датчиків руху зменшує витрати на електроенергію та захищає джерела світла, оскільки вони не світяться постійно в темряві.  Багато сучасних вуличних світильників для зовнішнього освітлення вже мають вбудований датчик руху або доступні у виконанні, що дозволяє використовувати його у комбінації.

Які вуличні світильники економлять енергію та витрати на освітлення подвір’я?

Крім згаданих вже світильників з датчиком руху, які дозволяють економити електроенергію внаслідок ефективного використання саме за потреби, заощадити дозволяє застосування світлодіодних світильників.

Якщо детектор руху вже економить певну кількість електроенергії і, перш за все, забезпечує енергоефективне, екологічно свідоме використання світла, світлодіод робить це двічі. Завдяки тривалому терміну служби та низькому енергоспоживанню, в поєднанні з чудовими властивостями світла, зі світлодіодом не може зрівнятися жодне інше джерело освітлення. Крім того, на відміну від енергоощадних ламп, світлодіодні лампи відразу досягають 100% яскравості після увімкнення, що робить їх ідеальними для освітлення за допомогою датчиків руху.

До речі, використовуючи вуличні світильники з вбудованими світлодіодами, вам більше не буде потрібно турбуватися про заміну джерел світла. Тривалість життя високоякісних світлодіодних світильників гарантуватиме вам зручне та комфортне освітлення протягом багатьох років.

 

You May Also Like

More From Author