Розміщення електричних розеток у квартирі

Estimated read time 1 min read

В наших помешканнях зібраний цілий арсенал усякої побутової техніки. З кожним днем її стає дедалі більше. Вся вона потребує підключення до електричної мережі. Здійснюється це за допомогою розеток, які виступають сполучною ланкою між ними. Від того, наскільки зручно розташовуватимуться розетки й чи достатньою буде їх кількість, залежить ефективність роботи електричних пристроїв та комфорт в домі в цілому.

установка розеток
Розміщення електричних розеток у квартирі 1

Правила розміщення розеток в приміщенні

Кількість та місце розташування електричних розеток в приміщенні визначається виходячи з числа споживачів електроенергії та їх потужності. При визначенні положення розеткових точок слід враховувати вимоги безпечної їх експлуатації.

розетка в приміщенні
Розміщення електричних розеток у квартирі 2

До основних вимог можна віднести наступні:

  • повинен забезпечуватись безперешкодний доступ до розетки;
  • розетка має бути убезпечена від потрапляння на неї бризок води;
  • якщо розетка встановлюється у приміщенні з високою вологістю, її корпус має бути зроблений у спеціальному вологозахисному виконанні;
  • до розетки не мають підключатися споживачі, потужність яких перевищує допустимі її параметри;
  • в електричній мережі з номінальною напругою 220 В навантаження на розетку має не перевищувати показник у 3,5 Вт;
  • за наявності заземлювальної жили в електричній проводці слід використовувати розетки із заземленням;
  • для приміщень різного призначення існують окремі рекомендації щодо встановлення в них електричних розеток.

Висота встановлення розеток

Висота розміщення розетки є доволі важливим критерієм, хоча цей показник є не обов’язковим, а рекомендованим. Переважно електричні розетки встановлюють на трьох рівнях відносно горизонтальних поверхонь.

Перший ряд розеток розташовують на рівні 20-30 см від підлоги. Від таких розеток живлять електричні прилади, що не передбачають часту зміну їх місця розташування. Така висота встановлення розеток не акцентує на них зайвої уваги та унеможливлює пошкодження ногами й предметами прибирання приміщення.

правила встановлення розеток
Розміщення електричних розеток у квартирі 3

Другий ряд розеток розташовують на рівні 10-20 см над робочими поверхнями, такими як кухонна стільниця або письмовий стіл. Від цих розеток живиться комп’ютерна техніка, кухонні машини та інші пристрої.

Третій ряд розеток розташовують ближче до стелі на рівні 2-2,5 м від підлоги. Ці розетки використовуються для підключення кондиціонерів або вентиляційних систем.

Розміщення розеток в приміщеннях різного призначення

В приміщенні спальні передбачають по дві розетки біля кожного спального місця для підключення світильника та підзарядки телефона. Також в спальнях встановлюють розетки поруч із дзеркалом та будуарним столиком. Якщо в спальні встановлюється телевізор, слід організувати неподалік декілька розеткових точок для підключення екрана та інших пристроїв, наприклад, годинника.

У вітальні розетки розташовують поряд із диваном для підключення торшера або настінного світильника. В медійній зоні потрібен розетковий блок для живлення телевізора, аудіосистем, ігрових приставок тощо. Також у вітальні слід передбачити розеткові точки за периметром приміщення, які можуть бути використані для підключення побутових приладів або тематичних пристроїв, наприклад, гірлянди новорічної ялинки.

В кухні зазвичай знаходиться найбільша кількість пристроїв, що потребують підключення до електричної мережі. Переважна їх кількість розташовується на кухонній стільниці, тому над нею слід забезпечити наявність значної кількості розеткових точок. Бажано встановлювати блоки по два-три роз’єми рівномірно вздовж усієї поверхні.

Для ванної кімнати використовують розетки із захищеним корпусом від потрапляння усередину вологи. Такі розетки повинні мати ступінь захисту не менше ІР44 і пластикову кришку, яка закриває вхід до штепсельного роз’єму. Розеткові точки у ванній повинні розташовуватись не ближче ніж 60 см від місця подачі води й на висоті не менше 50 см від рівня підлоги.

You May Also Like

More From Author